Údolie (Dušan Budzak)

sledova─Ź ceny parametre produktu
kde nak├║pi┼ą?

od 6,00

-58% z─żava

Na Z├ípadnom Slovensku, ne─Ćaleko rak├║skych hran├şc je mal├í obec ÔÇô najstar┼íie p├║tnick├ę miesto na Slovensku a jedno z najstar┼í├şch v Eur├│pe. ├Üdolie s domami okolo kl├í┼ítora m├í poves┼ą bohabojn├Żch ─żud├ş, ktor├ş si v┼íetko spravuj├║ sami a preto nepotrebuj├║ pol├şciu. T├í poves┼ą je takmer dokonal├í. Pokojn├║ hladinu v┼íak n├íhle roz─Źer├ş smr┼ą dedinsk├ęho maskota ÔÇô bezdomovca Lu─Ća. Hlavn├Ż hrdina ÔÇô novin├ír Niko a jeho rak├║sky priate─ż Sven sa postupne, pri p├ítran├ş o pr├ş─Źine Lu─Ćovej smrti, pon├íraj├║ do splete s├ęriov├Żch z...

Údolie (Dušan Budzak) - ponuky obchodov

├Üdolie 
3 dni 6,00 €
doprava od 1,99 €
Do e-shopu
├Üdolie (D. Budzak) 
na sklade 14,16 €
doprava od 1,99 €

Ceny dopravy v martinus.sk

Osobn├Ż odber zadarmo
Slovensk├í po┼íta pri platbe vopred 1,99 €
Slovensk├í po┼íta vr├ítane dobierky 2.99 €
Z├ísielkov├í slu┼żba (do 30 kg) pri platbe vopred 2.29 €
Do e-shopu

Parametre produktu Údolie (Dušan Budzak)

Na Z├ípadnom Slovensku, ne─Ćaleko rak├║skych hran├şc je mal├í obec ÔÇô najstar┼íie p├║tnick├ę miesto na Slovensku a jedno z najstar┼í├şch v Eur├│pe.
├Üdolie s domami okolo kl├í┼ítora m├í poves┼ą bohabojn├Żch ─żud├ş, ktor├ş si v┼íetko spravuj├║ sami a preto nepotrebuj├║ pol├şciu. T├í poves┼ą je takmer dokonal├í. Pokojn├║ hladinu v┼íak n├íhle roz─Źer├ş smr┼ą dedinsk├ęho maskota ÔÇô bezdomovca Lu─Ća. Hlavn├Ż hrdina ÔÇô novin├ír Niko a jeho rak├║sky priate─ż Sven sa postupne, pri p├ítran├ş o pr├ş─Źine Lu─Ćovej smrti, pon├íraj├║ do splete s├ęriov├Żch zlo─Źinov, skr├Żvan├Żch n├ísilnost├ş, bezpr├ívia a podvodov, ktor├ę presahuj├║ hranice obce, dokonca aj ┼ít├ítu a v─Ćaka improvizovan├ęmu ÔÇ×Spolo─Źenstvu ┼ítyrochÔÇť sa dotkn├║ aj medzin├írodn├Żch burzov├Żch obchodov, fyzik├ílnej i n├íbo┼żenskej podstaty dobra a zla a ich vz├íjomnej koexistencie.
Medi├ílnych manipul├íci├ş a dobre skr├Żvan├ęho p├┤sobenia vzdelan├Żch zlo─Źincov.
Nap├şnav├Ż pr├şbeh, pln├Ż ne─Źakan├Żch zvratov tak z polozabudnutej obce razom urob├ş stred udalost├ş. M├ívnutie kr├şdiel mot├Ż─ża vyvol├í b├║rku, ale nezlom├ş priate─żstvo ako najvy┼í┼íiu hodnotu ─żudskej s├║dr┼żnosti.
Struj├║ci krimin├ílny thriller, ktor├Ż by ste h─żadali sk├┤r v uliciach New Yorku sa mo┼żno odohr├íva aj za oknami v├í┼ího domu v malej obci. Len na prv├Ż poh─żad si to mo┼żno ani nev┼íimnete...
K├Żm sa neza─Źn├║ odha─żova┼ą dobre ukr├Żvan├ę tajomstv├í. Dediny, ┼ít├ítu a dokonca vesm├şru.
-
├Üdolie je prv├Żm z rom├ínov tril├│gie Sine Metu ÔÇô Bez strachu. Mnoh├ę zo strhuj├║ceho deja pripom├şna udalosti zo skuto─Źn├ęho ┼żivota. Okrem toho v┼íak l├íme m├Żtus o romantike ┼żivota na vidieku - v dedine a neudr┼żate─żnej kriminalite vo ve─żk├Żch mest├ích. V┼íade toti┼ż ┼żij├║ ─żudia. A t├ş s├║ v podstate rovnak├ş. Na vidieku, v bl├şzkosti kostolov a kl├í┼ítorov s├║ mo┼żno tajomnej┼í├ş a z├íhadnej┼í├ş. Av┼íak o to viac nebezpe─Źn├ş...

Stru─Źn├Ż obsah:
Smr┼ą bezdomovca Lu─Ća rozv├şri hladinu v p├║tnickej obci. K novin├írovi Nikovi prich├ídza na n├ív┼ítevu jeho d├ívny priate─ż ÔÇô vy┼íetrovate─ż rak├║skej pol├şcie aby si v obci, ktor├í nem├í policajn├║ stanicu odd├Żchol od svojej vy─Źerp├ívaj├║cej pr├íce. Nechtiac sa v┼íak op├Ą┼ą zapoj├ş do vy┼íetrovania zdanlivo n├íhodnej smrti a popri tom sa rozv├şri s├ęria ─Ćal┼í├şch n├ísilnost├ş a vr├í┼żd v obci aj v pri─żahlom hlavnom meste. Sled udalost├ş prin├║ti priate─żov h─żada┼ą nov├ę rie┼íenia a ne┼ítandardn├ę spojenia s ─żu─Ćmi, ktor├ş p├┤sobia ako ─Źud├íci, ale ich pr├íca ovplyv┼łuje, napriek tomu, ┼że s├║ zastr─Źen├ş v od─żahlej obci, dianie a┼ż na svetov├Żch finan─Źn├Żch burz├ích. Tak vznikne postupne ÔÇ×spolo─Źenstvo ┼ítyrochÔÇť, ktor├ę sa sna┼ż├ş rozl├║sknu┼ą z├íhady s├ęrie vr├í┼żd a n├ísilnost├ş a h─żad├í medzi nimi s├║vislosti. Novin├ír, policajn├Ż vy┼íetrovate─ż na dovolenke, psychol├│g a ─Źud├ícky burzov├Ż makl├ęr h─żadaj├║ pr├ş─Źiny, analyzuj├║ dobro a zlo a jeho interpret├ície vo fyzike aj v n├íbo┼żenstve aby pochopili pohn├║tky a s├║vislosti.
Obec postupne vyd├íva svoje tajomstv├í. Preveruje sa puto priate─żstva a z├ísahy zrady.
N├íbo┼żenstvo, matematika a fyzika spolu s priate─żstvom a l├ískou preveruj├║ a sna┼żia sa pochopi┼ą ÔÇô Ako m├┤┼że m├ívnutie kr├şdiel jedn├ęho mot├Ż─ża vyvola┼ą b├║rku na celej l├║ke.
ÔÇ×┼Żivot je najv├Ą─Ź┼í├ş spisovate─żÔÇť povie jeden z hlavn├Żch hrdinov po ─Ćal┼íom z n├íhlych zvratov, ktor├ę sa im postavili do cesty a prekvapili ich.
A tak├Ż je aj pr├şbeh ÔÇ×Spolo─Źenstva ┼ítyrochÔÇť ÔÇô pln├Ż neuverite─żn├Żch zvratov, ktor├ę n├ím v┼íak ┼żivot denne vp├ş┼íe do cesty osudu.

Pridaj recenziu

Pre prid├ívanie recenzi├ş mus├ş┼í by┼ą prihl├ísen├Ż.

Z├íkazn├şci sa tie┼ż zauj├şmali o tieto Knihy, e-Knihy a Audioknihy