... Trendy soudob├ę diabetologie 10 (┼át─Ťp├ín Sva─Źina, po┼Öadatel)

Trendy soudob├ę diabetologie 10 (┼át─Ťp├ín Sva─Źina, po┼Öadatel)

sledova─Ź ceny parametre produktu
kde nak├║pi┼ą?

od 8,59

-35% z─żava

Jubilejn├ş des├ít├Ż svazek edice Trendy soudob├ę diabetologie, kter├Ż vych├íz├ş pod po┼Öadatelsk├Żm veden├şm prof. ┼át─Ťp├ína Sva─Źiny, obsahuje stat─Ť na┼íich v├Żznamn├Żch diabetolog┼» a t├ęmata pokr├Żvaj├ş obor od patofyziologie p┼Öes kliniku a┼ż po perspektivy l├ę─Źby. Stat─Ť prof. Jana ┼ákrhy a doc. Franti┼íka Saudka se zab├Żvaj├ş nejprve v patofyziologick├ęm p┼Öehledu a n├ísledn─Ť v terapeutick├ę aplikaci pankreatick├Żmi hormon├íln─Ť aktivn├şmi bu┼łkami. Prvn├ş terapeutick├ę pod├ín├ş B-bun─Ťk v IKEM bylo jist─Ť nejv├Żznamn─Ťj┼í├ş ud├ílos...

Trendy soudob├ę diabetologie 10 (┼át─Ťp├ín Sva─Źina, po┼Öadatel) - ponuky obchodov

Parametre produktu Trendy soudob├ę diabetologie 10 (┼át─Ťp├ín Sva─Źina, po┼Öadatel)

Jubilejn├ş des├ít├Ż svazek edice Trendy soudob├ę diabetologie, kter├Ż vych├íz├ş pod po┼Öadatelsk├Żm veden├şm prof. ┼át─Ťp├ína Sva─Źiny, obsahuje stat─Ť na┼íich v├Żznamn├Żch diabetolog┼» a t├ęmata pokr├Żvaj├ş obor od patofyziologie p┼Öes kliniku a┼ż po perspektivy l├ę─Źby.Stat─Ť prof. Jana ┼ákrhy a doc. Franti┼íka Saudka se zab├Żvaj├ş nejprve v patofyziologick├ęm p┼Öehledu a n├ísledn─Ť v terapeutick├ę aplikaci pankreatick├Żmi hormon├íln─Ť aktivn├şmi bu┼łkami. Prvn├ş terapeutick├ę pod├ín├ş B-bun─Ťk v IKEM bylo jist─Ť nejv├Żznamn─Ťj┼í├ş ud├ílost├ş ─Źesk├ę diabetologie nejen v roce 2005.

Intermezzem mezi patofyziologick├Żm a klinick├Żm t├ęmatem je kapitola o rostlinn├Żch sterolech prezentovan├í prim├í┼Ökou Alenou ┼ámahelovou. Steroly maj├ş sv┼»j v├Żznam v l├ę─Źb─Ť diabetick├ę dyslipid├ęmie, ale sou─Źasn─Ť p┼Öisp├şvaj├ş i k pozn├ín├ş metabolismu cholesterolu u diabetu a metabolick├ęho syndromu.

Nestor na┼í├ş diabetologie prof. Jaroslav Rybka p┼Öisp─Ťl klinicky velmi v├Żznamnou stat├ş o hospitalizovan├ęm diabetikovi. Za┼Öazeno je i st├íle aktu├íln─Ťj┼í├ş t├ęma fyzick├ę aktivity u diabetik┼», kter├ę zpracovali doktorka Dole┼żalov├í a docent Haluz├şk.

Profesor Fried a spoluauto┼Öi se v─Ťnovali bariatrick├ę chirurgii, kter├í je v diabetologii st├íle nedocen─Ťnou metodou v l├ę─Źb─Ť ob├ęzn├şch diabetik┼». Podrobn─Ťji je rozebr├ína i aktu├íln├ş problematika gastrick├Żch bal├│n┼», o kter├ę u n├ís zat├şm informovaly jen popul├írn├ş ─Źasopisy a dal┼í├ş m├ędia.

Posledn├ş kapitola z pera prof. ┼át─Ťp├ína Sva─Źiny se v─Ťnuje terapeutick├ęmu t├ęmatu - nov├Żm form├ím aplikace inzulin┼». Nejbl├ş┼że rutinn├şmu klinick├ęmu pou┼żit├ş je inhala─Źn├ş pod├ín├ş, ale re├íln├ę se jev├ş i buk├íln├ş pod├ín├ş a v budoucnu snad i tabletov├í a transderm├íln├ş aplikace inuzlinu.

Pridaj recenziu

Pre prid├ívanie recenzi├ş mus├ş┼í by┼ą prihl├ísen├Ż.

Z├íkazn├şci sa tie┼ż zauj├şmali o tieto Knihy, e-Knihy a Audioknihy