kde nak├║pi┼ą?

od 11,92

-21% z─żava

Mlad├Ż a zvedav├Ż Phil Knight, ─Źerstv├Ż absolvent vysokej ┼íkolu ekonomickej, si od otca po┼żi─Źal p├Ą┼ądesiat dol├írov a zalo┼żil spolo─Źnos┼ą s jednoduch├Żm poslan├şm: dov├í┼ża┼ą z Japonska kvalitn├ę a lacn├ę be┼żeck├ę top├ínky. Pred├íval ich z kufra auta Plymouth Valiant a po─Źas prv├ęho roka ÔÇô 1963 ÔÇô zarobil osemtis├şc dol├írov hrub├ęho. Dnes ro─Źn├Ż obrat Nike presahuje 30 mili├írd dol├írov. V ├ęre startupov Knightova spolo─Źnos┼ą predstavuje zlat├Ż ┼ítandard. Symbol zasvi┼í┼ąania nie je iba logo, vyjadruje aj ladnos┼ą a ve─żkos┼ą ...

Shoe Dog (Phil Knight) - ponuky obchodov

Shoe Dog 
3 dni 14,79 €
doprava od 1,99 €
Do e-shopu
Shoe Dog (Phil Knight) 
na sklade 15,11 €
doprava od 1,99 €

Ceny dopravy v martinus.sk

Osobn├Ż odber zadarmo
Slovensk├í po┼íta pri platbe vopred 1,99 €
Slovensk├í po┼íta vr├ítane dobierky 2.99 €
Z├ísielkov├í slu┼żba (do 30 kg) pri platbe vopred 2.29 €
Do e-shopu

Parametre produktu Shoe Dog (Phil Knight)

Mlad├Ż a zvedav├Ż Phil Knight, ─Źerstv├Ż absolvent vysokej ┼íkolu ekonomickej, si od otca po┼żi─Źal p├Ą┼ądesiat dol├írov a zalo┼żil spolo─Źnos┼ą s jednoduch├Żm poslan├şm: dov├í┼ża┼ą z Japonska kvalitn├ę a lacn├ę be┼żeck├ę top├ínky. Pred├íval ich z kufra auta Plymouth Valiant a po─Źas prv├ęho roka ÔÇô 1963 ÔÇô zarobil osemtis├şc dol├írov hrub├ęho. Dnes ro─Źn├Ż obrat Nike presahuje 30 mili├írd dol├írov. V ├ęre startupov Knightova spolo─Źnos┼ą predstavuje zlat├Ż ┼ítandard. Symbol zasvi┼í┼ąania nie je iba logo, vyjadruje aj ladnos┼ą a ve─żkos┼ą a stal sa jednou z m├íla ikon, ktor├ę okam┼żite rozpoznaj├║ ─żudia v ka┼żdom k├║te sveta.
Zato Knight, mu┼ż skr├Żvaj├║ci sa za sl├ívnym symbolom, bol odjak┼żiva opraden├Ż tajomstvom. Kone─Źne sa rozhodol porozpr├íva┼ą svoj pr├şbeh v podobe prekvapuj├║cich, skromn├Żch a z├íbavn├Żch pam├Ąt├ş, ktor├ę s├║ nap├şsan├ę n├ídherne a bez cenz├║ry.
V┼íetko sa za─Ź├şna klasick├Żm rozhoduj├║cim okamihom. Knight m├í dvadsa┼ą┼ítyri rokov a s batohom na pleciach putuje ├üziou, Eur├│pou a Afrikou. Kladie si z├ísadn├ę ┼żivotn├ę ot├ízky a dospieva k z├íveru, ┼że jedin├í cesta, po ktorej sa m├í vyda┼ą, je t├í nekonven─Źn├í. Povie si, ┼że namiesto toho, aby pracoval pre ve─żk├║ korpor├íciu, vytvor├ş vlastn├║ spolo─Źnos┼ą, nov├║, dynamick├║ a in├║.
Knight podrobne opisuje mnoh├ę nebezpe─Źenstv├í, na ktor├ę na tejto p├║ti narazil ÔÇô zdrvuj├║ce ne├║spechy, nemilosrdn├║ konkurenciu, nespo─Źetn├ę mno┼żstvo skeptikov, nen├ívistn├şkov a nepriate─żsky naladen├Żch bank├írov ÔÇô, ako aj vzru┼íuj├║ce triumfy a situ├ície, z ktor├Żch vyviazol iba o vl├ísok. Predov┼íetk├Żm si v┼íak spom├şna na po─Źiato─Źn├ę put├í, ktor├ę sa stali z├íkladom Nike: vz┼ąah s b├Żval├Żm ─żahkoatletick├Żm tr├ęnerom, prchk├Żm, charizmatick├Żm Billom Bowermanom a s prv├Żmi zamestnancami, podivnou zbierkou ─żud├ş, ktor├ş nezapadali do spolo─Źnosti, bl├ízniv├Żch g├ęniov, z ktor├Żch sa r├Żchlo stali bratia zbl├íznen├ş do symbolu zasvi┼í┼ąania.
Vyu┼żili ├║chvatn├║ moc odv├í┼żnej v├şzie a spolo─Źn├ęho presved─Źenia o tom, ┼że ┼íport vykupuje a transformuje. Spolo─Źne vytvorili zna─Źku a kult├║ru, ktor├í zmenila ├║plne v┼íetko.

Prelo┼żil R├│bert Hreb├ş─Źek

Pridaj recenziu

Pre prid├ívanie recenzi├ş mus├ş┼í by┼ą prihl├ísen├Ż.

Z├íkazn├şci sa tie┼ż zauj├şmali o tieto Knihy, e-Knihy a Audioknihy