... Proston├írodn├ę slovensk├ę rozpr├ívky- Zv├Ązok I. (Pavol Dob┼íinsk├Ż)

Proston├írodn├ę slovensk├ę rozpr├ívky- Zv├Ązok I. (Pavol Dob┼íinsk├Ż)

sledova─Ź ceny parametre produktu
kde nak├║pi┼ą?

od 23,66

┼Ąa┼żko by sme si dnes vedeli predstavi┼ą slovensk├║ literat├║ru bez Proston├írodn├Żch slovensk├Żch rozpr├ívok. Vyr├ístli na nich cel├ę gener├ície mlad├Żch ─Źitate─żov, podnecovali ich fant├íziu a un├í┼íali ich do b├íjnych svetov. Na ich z├íklade vzniklo mno┼żstvo ilustr├íci├ş, prerozpr├ívan├ş a prepracovan├ş, balet Popolv├ír pre najmlad┼í├şch div├íkov sa cel├ę desa┼ąro─Źie dr┼ż├ş na sc├ęne a b├íbkari z nich ─Źerpaj├║ pln├Żmi priehr┼ítiami. Jednou vetou, s├║ tu st├íle s nami. ┼át├║rovsk├ş zberatelia sa rozbehli po celom Slovensku a zazname...

Proston├írodn├ę slovensk├ę rozpr├ívky- Zv├Ązok I. (Pavol Dob┼íinsk├Ż) - ponuky obchodov

Proston├írodn├ę slovensk├ę rozpr├ívky 
3 dni 23,66 €
doprava od 1,99 €
Do e-shopu
Proston├írodn├ę slovensk├ę rozpr├ívky (Pavol Dob┼íinsk├Ż, Martin Benka (ilustr├ítor)) 
na sklade 23,66 €
doprava od 1,99 €

Ceny dopravy v martinus.sk

Osobn├Ż odber zadarmo
Slovensk├í po┼íta pri platbe vopred 1,99 €
Slovensk├í po┼íta vr├ítane dobierky 2.99 €
Z├ísielkov├í slu┼żba (do 30 kg) pri platbe vopred 2.29 €
Do e-shopu

Parametre produktu Proston├írodn├ę slovensk├ę rozpr├ívky- Zv├Ązok I. (Pavol Dob┼íinsk├Ż)

┼Ąa┼żko by sme si dnes vedeli predstavi┼ą slovensk├║ literat├║ru bez Proston├írodn├Żch slovensk├Żch rozpr├ívok. Vyr├ístli na nich cel├ę gener├ície mlad├Żch ─Źitate─żov, podnecovali ich fant├íziu a un├í┼íali ich do b├íjnych svetov. Na ich z├íklade vzniklo mno┼żstvo ilustr├íci├ş, prerozpr├ívan├ş a prepracovan├ş, balet Popolv├ír pre najmlad┼í├şch div├íkov sa cel├ę desa┼ąro─Źie dr┼ż├ş na sc├ęne a b├íbkari z nich ─Źerpaj├║ pln├Żmi priehr┼ítiami. Jednou vetou, s├║ tu st├íle s nami.

┼át├║rovsk├ş zberatelia sa rozbehli po celom Slovensku a zaznamen├ívali najrozmanitej┼íie ┼ż├ínre ─żudovej slovesnosti, ktor├ę odr├í┼żali autentick├ęho ducha Slov├íkov, a t├Żm aj legitimizovali ich n├írodnostn├ę snahy. Bolo to v ─Źasoch vrcholiaceho n├írodn├ęho ├║tlaku, ke─Ć rozpr├ívky dokazovali a pod─Źiarkovali existenciu slovensk├ęho n├íroda a jeho tradi─Źn├ę kult├║rne hodnoty. Navy┼íe ┼ít├║rovci videli v rozpr├ívkach drahocenn├ę poklady n├írodnej po├ęzie, ich kr├ísu a ve─żkos┼ą prirovn├ívali k r├Żdzemu zlatu.

Pri pr├şle┼żitosti 70. v├Żro─Źia vzniku vydavate─żstva TATRAN sme sa rozhodli vyda┼ą kompletn├ę trojzv├Ązkov├ę vydanie Proston├írodn├Żch slovensk├Żch rozpr├ívok. Rozpr├ívky, ktor├ę sme zaradili do prv├ęho zv├Ązku, vydali August Horislav ┼ákult├ęty a Pavol Dob┼íinsk├Ż v rokoch 1858 ÔÇô 1861 v ┼íiestich zo┼íitoch. Popri rozpr├ívkach fantastick├Żch, ktor├ę tvoria podstatn├║ ─Źas┼ą, uverejnili zberatelia aj rozpr├ívky satirick├ę a realistick├ę. Do zbierky sme zaradili tridsa┼ą┼íes┼ą rozpr├ívok.

Pridaj recenziu

Pre prid├ívanie recenzi├ş mus├ş┼í by┼ą prihl├ísen├Ż.

Z├íkazn├şci sa tie┼ż zauj├şmali o tieto Knihy, e-Knihy a Audioknihy