... Pravda o Velest├║re Najv├Ą─Ź┼íie z├íhady Slovenska

Pravda o Velest├║re Najv├Ą─Ź┼íie z├íhady Slovenska

sledova─Ź ceny parametre produktu
kde nak├║pi┼ą?

od 14,25

To je najpodrobnej┼íia kniha o problematike Velest├║ru, ktor├í dosia─ż vy┼íla. Ak├í je pravda o najz├íhadnej┼íom n├ípise na Slovensku? Pre─Źo ho niektor├ş na┼íi historici spochyb┼łuj├║? Ako a pre─Źo to v┼íetko bolo? Kto n├ím chce odoprie┼ą na┼íu hist├│riu? ├Üplne nov├ę a objavn├ę vysvetlenie. Autor ─Źitate─żov detailne oboznamuje ─Źitate─żov s hist├│riou n├ílezu i stavom v├Żskumu v s├║─Źasnosti. Objekt├şvne uv├ídza v┼íetky dosia─ż zn├íme poznatky. Kde sa skr├Żva tajomn├Ż a sl├ívny Velest├║r? Kto, kedy a ako objavil nezn├íme epigrafy n...

Pravda o Velest├║re Najv├Ą─Ź┼íie z├íhady Slovenska - ponuka obchodu

Pravda o Velest├║re (J├ín Duc├ír) 
11 dn├ş 14,25 €
doprava od 1,99 €

Ceny dopravy v martinus.sk

Osobn├Ż odber zadarmo
Slovensk├í po┼íta pri platbe vopred 1,99 €
Slovensk├í po┼íta vr├ítane dobierky 2.99 €
Z├ísielkov├í slu┼żba (do 30 kg) pri platbe vopred 2.29 €
Do e-shopu

Parametre produktu Pravda o Velest├║re Najv├Ą─Ź┼íie z├íhady Slovenska

To je najpodrobnej┼íia kniha o problematike Velest├║ru, ktor├í dosia─ż vy┼íla. Ak├í je pravda o najz├íhadnej┼íom n├ípise na Slovensku? Pre─Źo ho niektor├ş na┼íi historici spochyb┼łuj├║? Ako a pre─Źo to v┼íetko bolo? Kto n├ím chce odoprie┼ą na┼íu hist├│riu? ├Üplne nov├ę a objavn├ę vysvetlenie.
Autor ─Źitate─żov detailne oboznamuje ─Źitate─żov s hist├│riou n├ílezu i stavom v├Żskumu v s├║─Źasnosti. Objekt├şvne uv├ídza v┼íetky dosia─ż zn├íme poznatky. Kde sa skr├Żva tajomn├Ż a sl├ívny Velest├║r? Kto, kedy a ako objavil nezn├íme epigrafy nad Kremnicou? ─îo hovoria star├ę ─żudov├ę povesti? Zozn├ímite sa s objavite─żom n├ípisu, s jeho ┼żivotom, ktor├Ż bol naplnen├Ż obetavou a usilovnou pr├ícou v v prospech n├í┼ího n├íroda a mesta Kremnica. Zamyslite sa nad t├Żm - pre─Źo je tento ─Źestn├Ż mu┼ż dodnes o─Źier┼łovan├Ż? Kto to rob├ş? ─îo sa t├Żm sleduje? Ak├ę boli a s├║ probl├ęmy s l├║┼íten├şm n├ípisu? Kde sa stratil z├íhadn├Ż Hrobov├Ż kame┼ł? Ako sa na tie udalosti spom├şna s├║─Źasn├şk Gust├ív K. Zechenter -Laskomersk├Ż?
Uvedomujete si, ┼że n├ílez bol uroben├Ż v ─Źasoch najv├Ą─Ź┼íieho ├║tlaku Slov├íkov zo strany Ma─Ćarov? Ak├║ ├║lohu zohral v pr├şbehu ma─Ćar├│n Matun├ík? ─îo ho kto mu viedlo? Pre─Źo a ako sa stratilo dielo star├ęho historika Bolsk├ęho? ─îo v┼íetko e┼íte nevieme o na┼íej hist├│rii? Ako s t├Żm s├║vis├ş Laur├şn a mn├şsi a pustovn├şci ┼żij├║ci v pralesoch? Sami sa presved─Ź├şte, ┼że pr├şbeh n├ílezu n├ípisov na Velest├║re je skuto─Źne ve─żmi zvl├í┼ítny. Ako by si ofici├ílni akademick├ş historici ┼żelali, aby tento n├ípis v├┤bec neexistoval. Pre─Źo? Runov├ę n├ípisy existuj├║ v in├Żch krajin├ích a nik sa tomu ne─Źuduje. Ale na Slovensku? - To predsa nie je mo┼żn├ę! Pre─Źo tu vl├ídne tak├Żto postoj? Zd├í sa, ┼że na t├║to z├íhadu s├║ historici jednoducho kr├ítki. Ako s├║vis├ş Velest├║rsky n├ípis a Kensingtonsk├Ż runov├Ż kame┼ł v USA? K slovu sa dost├íva kryptografia. Ako to teda bolo?

Pridaj recenziu

Pre prid├ívanie recenzi├ş mus├ş┼í by┼ą prihl├ísen├Ż.

Z├íkazn├şci sa tie┼ż zauj├şmali o tieto Knihy, e-Knihy a Audioknihy