Orgov├ínov├ę diev─Źat├í

sledova─Ź ceny parametre produktu
kde nak├║pi┼ą?

od 14,16

Newyorsk├í organiz├ítorka spolo─Źensk├Żch podujat├ş Caroline Ferridayov├í m├í pln├ę ruky pr├íce na franc├║zskom konzul├íte a na obzore sa ─Źrt├í nov├Ż ─ż├║bostn├Ż vz┼ąah. No jej svet sa ├║plne zmen├ş, ke─Ć Hitlerove vojsk├í v septembri 1939 vtrhn├║ do Po─żska a potom si u┼ż br├║sia zuby na Franc├║zsko. Na druhej strane oce├ína Ka┼ía Ku┼Ťmierczykov├í, po─żsk├í t├şned┼żerka, pochop├ş, ┼że jej bezstarostn├í mlados┼ą sa str├íca. Odv├í┼żne prijme ├║lohu doru─Źova┼ą odkazy v po─żskom podzemnom odboji. V tiesnivej atmosf├ęre sliediv├Żch poh─żadov a p...

Orgov├ínov├ę diev─Źat├í - ponuka obchodu

Orgov├ínov├ę diev─Źat├í 
3 dni 14,16 €
doprava od 1,99 €
Do e-shopu

Parametre produktu Orgov├ínov├ę diev─Źat├í

Newyorsk├í organiz├ítorka spolo─Źensk├Żch podujat├ş Caroline Ferridayov├í m├í pln├ę ruky pr├íce na franc├║zskom konzul├íte a na obzore sa ─Źrt├í nov├Ż ─ż├║bostn├Ż vz┼ąah. No jej svet sa ├║plne zmen├ş, ke─Ć Hitlerove vojsk├í v septembri 1939 vtrhn├║ do Po─żska a potom si u┼ż br├║sia zuby na Franc├║zsko.
Na druhej strane oce├ína Ka┼ía Ku┼Ťmierczykov├í, po─żsk├í t├şned┼żerka, pochop├ş, ┼że jej bezstarostn├í mlados┼ą sa str├íca. Odv├í┼żne prijme ├║lohu doru─Źova┼ą odkazy v po─żskom podzemnom odboji. V tiesnivej atmosf├ęre sliediv├Żch poh─żadov a podozrievav├Żch susedov v┼íak m├í jedin├Ż nespr├ívny krok zni─Źuj├║ce n├ísledky pre cel├║ rodinu.
Na ambici├│znu mlad├║ nemeck├║ lek├írku Hertu Oberheuserov├║ inzer├ít h─żadaj├║ci lek├íra do ┼ít├ítnej slu┼żby zap├┤sob├ş ako mo┼żnos┼ą ├║niku z bez├║te┼ín├ęho ┼żivota. Len┼że ke─Ć miesto prijme, ocitne sa v pasci nacistick├Żch tajn├Żch oper├íci├ş, moci, ktor├║ ovl├ídaj├║ mu┼żi.
┼Żivoty troch ┼żien sa ne─Źakane pretn├║. Nemyslite─żn├ę sa st├íva skuto─Źnos┼ąou. Ka┼íu po┼íl├║ do Ravensbr├╝cku, nesl├ívne zn├ímeho nacistick├ęho koncentra─Źn├ęho t├íbora pre ┼żeny. Mnoh├ę v├Ązenkyne sa podobne ako ona stan├║ ÔÇ×kr├ílikmiÔÇť, obe┼ąami drastick├Żch medic├şnskych pokusov. Pr├şbehy trojice ┼żien prekra─Źuj├║ kontinenty ÔÇô z New Yorku do Par├ş┼ża, Nemecka a Po─żska. Caroline a Ka┼ía sa usiluj├║ spravodlivo vyrovna┼ą s t├Żmi, na ktor├Żch dejiny zab├║daj├║.

Z anglick├ęho origin├ílu Lilac Girls (Ballantine Books, an imprint of Random House, a division of Penguin Random House LLC, New York 2016) prelo┼żil Jozef Kot.

Pridaj recenziu

Pre prid├ívanie recenzi├ş mus├ş┼í by┼ą prihl├ísen├Ż.

Z├íkazn├şci sa tie┼ż zauj├şmali o tieto Knihy, e-Knihy a Audioknihy