Kupola (Dana Podracká)

sledova─Ź ceny parametre produktu
kde nak├║pi┼ą?

od 2,83

Vybran├ę b├ísne poprednej slovenskej poetky strednej star┼íej gener├ície.Podrack├í je jedna z m├íla t├Żch, ktor├ş e┼íte d├ívaj├║ po├ęzii zmysel existencie, lebo pochopili, ┼że aktu├ílne to potrebuje viac ako kedyko─żvek predt├Żm. Cez seba pre ┼łu objavila modus operandi ÔÇô sp├┤sob, ak├Żm vie hovori┼ą origin├ílne a ├║─Źinne: ÔÇ×posv├Ątn├Ż ohe┼ł treba zhas├şna┼ą / a nanovo posv├Ącova┼ą v ├║stach, / mali─Źkom chr├ímeÔÇť. Nach├ídzame u nej bezprostredn├║ vieru v kompetencie b├ísnickej v├Żpovede, presved─Źenie, ┼że k b├ísni pravda prirodzene pa...

Kupola (Dana Podracká) - ponuky obchodov

Kupola (Dana Podrack├í) 
na sklade 2,83 €
doprava od 1,99 €

Ceny dopravy v martinus.sk

Osobn├Ż odber zadarmo
Slovensk├í po┼íta pri platbe vopred 1,99 €
Slovensk├í po┼íta vr├ítane dobierky 2.99 €
Z├ísielkov├í slu┼żba (do 30 kg) pri platbe vopred 2.29 €
Do e-shopu
Kupola 
3 dni 2,98 €
doprava od 1,99 €
Do e-shopu

Parametre produktu Kupola (Dana Podracká)

Vybran├ę b├ísne poprednej slovenskej poetky strednej star┼íej gener├ície.Podrack├í je jedna z m├íla t├Żch, ktor├ş e┼íte d├ívaj├║ po├ęzii zmysel existencie, lebo pochopili, ┼że aktu├ílne to potrebuje viac ako kedyko─żvek predt├Żm. Cez seba pre ┼łu objavila modus operandi ÔÇô sp├┤sob, ak├Żm vie hovori┼ą origin├ílne a ├║─Źinne: ÔÇ×posv├Ątn├Ż ohe┼ł treba zhas├şna┼ą / a nanovo posv├Ącova┼ą v ├║stach, / mali─Źkom chr├ímeÔÇť. Nach├ídzame u nej bezprostredn├║ vieru v kompetencie b├ísnickej v├Żpovede, presved─Źenie, ┼że k b├ísni pravda prirodzene patr├ş, ┼że b├íse┼ł dok├í┼że vlastn├Żm jazykom uchopi┼ą pravdu, aj a najm├Ą univerz├ílnu.
(...)
Charakteristick├ę momenty originality tejto po├ęzie dop─║┼łaj├║ prvky legiend a m├Żtov, n├íbo┼żensk├ę, spolo─Źensk├ę a umeleck├ę kontexty. Stavba b├ísne sa v┼íak nerozpad├í pod tlakom v├Żznamovej r├┤znorodosti, nerozlept├í ju ani jeden zo spomenut├Żch prvkov. Do ohniska v├Żznamov├ęho diania sa od prv├ęho po posledn├Ż riadok dost├íva lyrick├í rozpr├íva─Źka, jej fabul├ície a paraboly, etudy otvoren├ę p├┤sobeniu reality a pocitov, jej detailn├í n├ízornos┼ą i exponovan├ę zam─║knutia, jej schopnos┼ą lapid├írne kon┼ítruova┼ą nov├ę v├Żznamy od prvotn├ęho impulzu a┼ż k pointe, pritom ni─Ź neubra┼ą z ich tajomnej, nevyslovite─żnej h─║bky, ni─Ź nestrati┼ą z mo┼żnost├ş pozn├ívania prostredn├şctvom kontemplat├şvnej intu├şcie, ak├ęhosi posv├Ątn├ęho odkr├Żvania (sacrum). V tomto je postavenie Dany Podrackej v na┼íej po├ęzii naozaj jedine─Źn├ę.
Radoslav Matejov

Pridaj recenziu

Pre prid├ívanie recenzi├ş mus├ş┼í by┼ą prihl├ísen├Ż.

Z├íkazn├şci sa tie┼ż zauj├şmali o tieto Knihy, e-Knihy a Audioknihy