Imro Weiner - Kr├í─ż

sledova─Ź ceny parametre produktu
kde nak├║pi┼ą?

od 65,55

Reprezentat├şvna monografia predstavuje na 334 stran├ích tvorbu Imra Weinera-Kr├í─ża z cel├ęho tvoriv├ęho obdobia, a to nielen olejoma─żbu, ale aj akvarely a kresby. Publik├ícia nadv├Ązuje na monografiu z roku 2001, ale neopakuje diela u┼ż predt├Żm reprodukovan├ę. Na rozdiel od predch├ídzaj├║cej je roz─Źlenen├í do deviatich tematick├Żch okruhov, ktor├ę s├║ uv├ídzan├ę cit├íciami autora a cel├í kniha je aj bilingv├ílna: franc├║zsko-slovensk├í. Okrem autorky koncepcie a textu v├Żtvarnej teoreti─Źky Dagmar Kudol├íni Srnenskej ...

Imro Weiner - Kr├í─ż - ponuka obchodu

Imro Weiner - Kr├í─ż 
3 dni 65,55 €
doprava zadarmo
Do e-shopu

Parametre produktu Imro Weiner - Kr├í─ż

Reprezentat├şvna monografia predstavuje na 334 stran├ích tvorbu Imra Weinera-Kr├í─ża z cel├ęho tvoriv├ęho obdobia, a to nielen olejoma─żbu, ale aj akvarely a kresby. Publik├ícia nadv├Ązuje na monografiu z roku 2001, ale neopakuje diela u┼ż predt├Żm reprodukovan├ę. Na rozdiel od predch├ídzaj├║cej je roz─Źlenen├í do deviatich tematick├Żch okruhov, ktor├ę s├║ uv├ídzan├ę cit├íciami autora a cel├í kniha je aj bilingv├ílna: franc├║zsko-slovensk├í. Okrem autorky koncepcie a textu v├Żtvarnej teoreti─Źky Dagmar Kudol├íni Srnenskej je spoluautorkou aj dc├ęra maliara Elise Weiner Kral, ktor├í nap├şsala kr├ísnu a doj├şmav├║ spomienku na otca.

Zostavovate─żka knihy Dagmar Kudol├íni Srnensk├í sa zamerala na menej zn├íme ma─żby a tak vybrala na reprodukovanie diela nielen z majetku desiatich slovensk├Żch gal├ęri├ş, ale vhodne ich doplnila pr├ícami zo s├║kromn├Żch zbierok. D├┤le┼żitou s├║─Źas┼ąou monografie je kalend├írium, fotografie zo ┼żivota umelca a jeho rodiny, maliarove spomienky na roky str├íven├ę doma a v zahrani─Ź├ş, ako aj jeho koment├íre k vlastnej tvorbe a v├Żtvarn├ęmu dianiu doby, v ktorej ┼żil a pracoval. Koncepcia: Dagmar Kudol├íni Srnensk├í, texty: Imro Weiner-Kr├í─ż, Elise Weiner Kral, Dagmar Kudol├íni Srnensk├í. Preklady z a do franc├║z┼ítiny: Dagmar Ondrejkov├í v spolupr├íci s Elise Weiner Kral. Grafick├í ├║prava a dizajn: Juraj Bla┼íko.

Pridaj recenziu

Pre prid├ívanie recenzi├ş mus├ş┼í by┼ą prihl├ísen├Ż.

Z├íkazn├şci sa tie┼ż zauj├şmali o tieto Knihy, e-Knihy a Audioknihy