Básne II. (Ivan Štrpka)

sledova─Ź ceny parametre produktu
kde nak├║pi┼ą?

od 8,19

-29% z─żava

Druh├Ż zv├Ązok zobran├Żch b├ísn├ş ─Źlena b├ísnickej skupiny Osamel├ş be┼żci prin├í┼ía autorizovan├ę vydanie ┼ítyroch zbierok po├ęzie: Teraz a in├ę ostrovy (1981), Spr├ívy z jablka (1985), V┼íetko je v ┼íkrupine (1989) a Medzihry. B├íbky krat┼íie o hlavu (1997). S├║born├ę vydanie druh├ęho zv├Ązku b├ísnick├ęho diela Ivana ┼átrpku edi─Źne sleduje prirodzen├║ chronol├│giu vzniku textov, ─Źo znamen├í, ┼że jednotliv├ę zbierky s├║ do┼ł za─Źlenen├ę v porad├ş, v akom boli vytvoren├ę ich rukopisy, a nie v akom vych├ídzali v kni┼żnej podobe. ─îas ...

Básne II. (Ivan Štrpka) - ponuky obchodov

Parametre produktu Básne II. (Ivan Štrpka)

Druh├Ż zv├Ązok zobran├Żch b├ísn├ş ─Źlena b├ísnickej skupiny Osamel├ş be┼żci prin├í┼ía autorizovan├ę vydanie ┼ítyroch zbierok po├ęzie: Teraz a in├ę ostrovy (1981), Spr├ívy z jablka (1985), V┼íetko je v ┼íkrupine (1989) a Medzihry. B├íbky krat┼íie o hlavu (1997).

S├║born├ę vydanie druh├ęho zv├Ązku b├ísnick├ęho diela Ivana ┼átrpku edi─Źne sleduje prirodzen├║ chronol├│giu vzniku textov, ─Źo znamen├í, ┼że jednotliv├ę zbierky s├║ do┼ł za─Źlenen├ę v porad├ş, v akom boli vytvoren├ę ich rukopisy, a nie v akom vych├ídzali v kni┼żnej podobe. ─îas rukopisn├ęho vzniku nejednej ┼átrpkovej zbierky sa nezhoduje s rokom jej kni┼żn├ęho vydania. Niektor├ę b├ísnick├ę knihy mohli by┼ą publikovan├ę a┼ż s nieko─żkoro─Źn├Żm odstupom, za ktor├Żm stoja zv├Ą─Ź┼ía zn├íme politick├ę okolnosti (cenz├║ra v obdob├ş totality), ale niekedy aj in├ę, celkom prozaick├ę d├┤vody.
Zmeny sa dot├Żkaj├║ aj v├Żslednej podoby b├ísn├ş. Autor niektor├ę texty v men┼íej ─Źi v├Ą─Ź┼íej miere pozmenil ÔÇô prepracoval, skorigoval, pr├şpadne zredukoval. ─îasto i┼ílo len o nepatrn├ę detaily, ob─Źas sa v┼íak odhodlal aj k v├Żraznej┼í├şm korekci├ím na ├║rovni nosn├Żch mot├şvov ─Źi ver┼íov. Najviac z├ísahov autor uskuto─Źnil v zbierkach publikovan├Żch v 80. rokoch. Oproti p├┤vodn├Żm vydaniam pon├║ka tento druh├Ż zv├Ązok autorizovan├Ż textov├Ż variant ┼átrpkovho b├ísnick├ęho diela, ktor├ę preto pova┼żujeme za kompletn├ę a uzavret├ę.

Pridaj recenziu

Pre prid├ívanie recenzi├ş mus├ş┼í by┼ą prihl├ísen├Ż.

Z├íkazn├şci sa tie┼ż zauj├şmali o tieto Knihy, e-Knihy a Audioknihy