kde nakúpiť?

od 15,99

-27% zľava

Vojtech Rušin nielenže, rovnako ako my, žije pod našim starým dobrým Slnkom, ale najbližšej hviezde zasvätil celý svoj život. Za výskumami slnečnej koróny precestoval svet – pozeral sa na vychádzajúce Slnko z afrického Nigeru, stredoamerického Mexika, ázijskej Indie, z tichomorských Galapág, či z mnohých ďalších krajín. Doteraz sa zúčastnil sa na 14-tich expedíciách, už v marci ho čaká ďalšia za úplným zatmením Slnka. Ak je víno naozaj slnečnými lúčmi v zhmotnenej podobe, ako tvrdia znalci s po...

Slnko (Vojtech Rušin) - ponuky obchodov

Slnko (Vojtech Rušin) 
8 dní 21,76 €
doprava od 1,99 €

Ceny dopravy v martinus.sk

Osobný odber zadarmo
Slovenská pošta pri platbe vopred 1,99 €
Slovenská pošta vrátane dobierky 2.99 €
Zásielková služba (do 30 kg) pri platbe vopred 2.29 €
Do e-shopu

Parametre produktu Slnko (Vojtech Rušin)

Vojtech Rušin nielenže, rovnako ako my, žije pod našim starým dobrým Slnkom, ale najbližšej hviezde zasvätil celý svoj život. Za výskumami slnečnej koróny precestoval svet – pozeral sa na vychádzajúce Slnko z afrického Nigeru, stredoamerického Mexika, ázijskej Indie, z tichomorských Galapág, či z mnohých ďalších krajín. Doteraz sa zúčastnil sa na 14-tich expedíciách, už v marci ho čaká ďalšia za úplným zatmením Slnka.

Ak je víno naozaj slnečnými lúčmi v zhmotnenej podobe, ako tvrdia znalci s poetickou dušou, pár kvapiek vína, ktorými predseda SAV prof. Štefan Luby pokrstil novú publikáciu, vlastne symbolizovalo význam Slnka pre život na našej planéte. Vo svojom príhovore prof. Luby poznamenal, že v oblasti prírodných vied dnes nebýva zvykom, aby jeden človek obsiahol takúto rozsiahlu tému v monotematickom diele. "Doteraz, kým sme nemali túto knižku v rukách, tak sme vnímali Vojtecha Rušina predovšetkým ako odborníka na zatmenia Slnka. A niekedy som si hovoril, čo toho Vojta vlastne núti, aby - keď si zoberiem to obrovské Slnko a tú maličkú Zem, navyše aj tú veľkú vzdialenosť - čo ho núti, aby behal po tej maličkej Zemi a snažil sa na Slnko pozerať raz z Tahiti a raz z Bulharska, keď vlastne je to stále to isté Slnko," dodal prof. Luby s úsmevom. "Ale ono je to v podstate tým, že on sa vlastne nechce pozerať na Slnko... Hľadá miesta na Zemi, odkiaľ Slnko nevidieť. Skúma len žiaru, korónu, ktorá spoza toho mesačného disku svieti. Keď si však pozriete obsah tej knihy, tak vidíte, že obsiahol našu najbližšiu hviezdu úplne komplexne," poznamenal predseda SAV, ktorý na záver konštatoval, že vydanie knihy je významným počinom.

Podobné knihy, ako je publikácia Vojtecha Rušina o Slnku, to dnes na Slovensku pri vychádzaní nemajú ľahké. Autor sa v krátkom príhovore teda poďakoval všetkým, čo pri jej zrode pomáhali – sponzorom, spolupracovníkom aj vydavateľovi.

Prekrásna publikácia s množstvom unikátnych fotografií a obrázkov, sumarizuje o Slnku vari všetko, čo sme o tejto hviezde zatiaľ dokázali spoznať. Od histórie výskumov Slnka, známych aj najnovších poznatkov o ňom, jeho postavenia v našej galaxii, až po - s troškou úsmevu - autorove fotografie domorodých krásavíc zo slnečného juhu, ktoré stretol pri svojich cestách do ďalekých krajín a prináša ich ako ilustráciu rozhodujúcej a pozitívnej úlohy Slnka pri vzniku a vývoji ľudstva. V. Šmihula

Pridaj recenziu

Pre pridávanie recenzií musíš byť prihlásený.

Zákazníci sa tiež zaujímali o tieto Knihy, e-Knihy a Audioknihy