D├ínske diev─Źa (David Ebershoff)

sledova─Ź ceny parametre produktu
kde nak├║pi┼ą?

od 3,99

-67% z─żava

D├ín Einar, krajink├ír jutskej pr├şrody, a Ameri─Źanka Greta, zn├íma portr├ętistka, sa stretli e┼íte po─Źas ┼ít├║di├ş v Kodani a vzali sa. Ich spolo─Źn├Ż ┼żivot postupne nar├║┼íaj├║ Einarove sklony prezlieka┼ą sa a nesk├┤r aj vyd├íva┼ą za ┼żenu. V ┼żenskom preoble─Źen├ş sa st├íva modelom uzn├ívan├Żch Gerdin├Żch portr├ętov. Jeho sexu├ílna bipolarita v┼íak v int├şmnom spolu┼żit├ş znamen├í enormn├║ psychick├║ z├í┼ąa┼ż. Ke─Ć u┼ż man┼żelia nevl├ídzu vzdorova┼ą ods├║deniu d├ínskej konzervat├şvnej spolo─Źnosti, us├ídzaj├║ sa v Par├ş┼żi. Einarov psychick├Ż ...

D├ínske diev─Źa (David Ebershoff) - ponuky obchodov

D├ínske diev─Źa 
na sklade 3,99 €
doprava od 1,99 €
Do e-shopu
D├ínske diev─Źa (David Ebershoff) 
4 dni 12,26 €
doprava od 1,99 €

Ceny dopravy v martinus.sk

Osobn├Ż odber zadarmo
Slovensk├í po┼íta pri platbe vopred 1,99 €
Slovensk├í po┼íta vr├ítane dobierky 2.99 €
Z├ísielkov├í slu┼żba (do 30 kg) pri platbe vopred 2.29 €
Do e-shopu

Parametre produktu D├ínske diev─Źa (David Ebershoff)

D├ín Einar, krajink├ír jutskej pr├şrody, a Ameri─Źanka Greta, zn├íma portr├ętistka, sa stretli e┼íte po─Źas ┼ít├║di├ş v Kodani a vzali sa. Ich spolo─Źn├Ż ┼żivot postupne nar├║┼íaj├║ Einarove sklony prezlieka┼ą sa a nesk├┤r aj vyd├íva┼ą za ┼żenu. V ┼żenskom preoble─Źen├ş sa st├íva modelom uzn├ívan├Żch Gerdin├Żch portr├ętov. Jeho sexu├ílna bipolarita v┼íak v int├şmnom spolu┼żit├ş znamen├í enormn├║ psychick├║ z├í┼ąa┼ż. Ke─Ć u┼ż man┼żelia nevl├ídzu vzdorova┼ą ods├║deniu d├ínskej konzervat├şvnej spolo─Źnosti, us├ídzaj├║ sa v Par├ş┼żi. Einarov psychick├Ż a zdravotn├Ż stav zaujme mnoh├Żch ┼ípecialistov, navrhuj├║ rozli─Źn├ę rie┼íenia, a┼ż napokon sa pr├şpadu uj├şma nemeck├Ż chirurg a v Dr├í┼ż─Ćanoch ho roku 1931 preoperuje na ┼żenu. Einarovi sa pln├ş jeho sen, prij├şma meno Lili Elbe, ale ich man┼żelstvo sa rozpad├í.
David Ebershoff sa vo svojom rom├íne in┼ípiroval skuto─Źn├Żm pr├şbehom v├Żtvarn├şkov Einara Wegenera a Gerdy Waudovej. Vynikaj├║co spracoval jeden z najv├í┼ínivej┼í├şch a najnezvy─Źajnej┼í├şch ─ż├║bostn├Żch pr├şbehov 20. storo─Źia. Z├írove┼ł sa pok├║sil vystihn├║┼ą atmosf├ęru eur├│pskeho a s─Źasti aj americk├ęho prostredia medzi dvoma svetov├Żmi vojnami, vtedaj┼íiu kult├║ru i myslenie. Ebershoff majstrovsky nasto─żuje aktu├ílnu t├ęmu osudu ─żud├ş, ktor├Żch pr├şroda obdarila vlastnos┼ąami odli┼ín├Żmi od be┼żnej normy.
Rom├ín hne─Ć po svojom vydan├ş vzbudil zna─Źn├Ż ─Źitate─żsk├Ż ohlas a v rebr├ş─Źku New York Times sa zaradil medzi bestsellery roka, z├şskal Cenu Lambda za transgenderov├║ umeleck├║ tvorbu a Cenu Rosenthalovej nad├ície Americkej akad├ęmie umen├ş a literat├║ry. Ve─żk├Ż ├║spech dosiahla aj jeho oscarov├í filmov├í verzia v r├ę┼żii Toma Hoopera.

Prelo┼żil Jozef Kot

Pridaj recenziu

Pre prid├ívanie recenzi├ş mus├ş┼í by┼ą prihl├ísen├Ż.

Z├íkazn├şci sa tie┼ż zauj├şmali o tieto Knihy, e-Knihy a Audioknihy